Cumhuriyet Konseri

 

Değerli Meslektaşlarımız;
Tabip Odamız ve Ferit Ginol Kültür ve Sanat Merkezinin birlikte düzenlediği Cumhuriyet Konserimiz yoğun katılım ile düzenlendi. Konser öncesi Tabip Odamız Başkanı Dr. Ramazan Sürücü’ nün konuşması aşağıdadır.
Bilgilerinize sunar, çalışmalarınızda başarılar dileriz.
Gaziantep -Kilis Tabip Odası Yönetim Kurulu

Sevgili meslektaşlarım, değerli konuklar; hepinizi Gaziantep-Kilis tabip odası yönetim kurulu adına saygıyla selamlıyorum. Cumhuriyet konserimize hoş geldiniz. 96. yılını gururla, onurla ve coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet bayramı haftasında, Tabip odası olarak sizlerle, güzel bir sanat etkinliğinde buluşmaktan mutluluğumuzu ifade etmek isterim.
Ülkesine, cumhuriyete, demokrasiye, mesleğine ve geleceğine sahip çıkmanın bilinci ve onuruyla, devam ettirdiğimiz bu yürüyüşün, devam edeceğine sonsuz inancımla, hepimizin Cumhuriyet bayramınızı kutluyorum.
Huzurlarınızda en büyük ortak değerimiz cumhuriyetimizin, kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına ve bu uğurda canlarını vermiş, bu toprakların bütün evlatlarına saygı ve minnetlerimi arz ediyorum.
Emperyalizme karşı, ezilen tüm dünya halklarının kurtuluş mücadelelerine umut olmuş, ışık olmuş, zorlu bir direniş ve destansı bir zafer sonucuna kurulan, bir ülkenin yoktan varoluşunun, Çağcıl, Laik ve demokratik bir yönetimin adıdır cumhuriyet!
Cumhuriyet; demokrasi, laiklik, özgürlük ve bilimsel düşünce demektir. Eğitimde, adalette, sağlıkta fırsat eşitliği ve kadınların özgürlüğü demektir.
Bizler hayatını insanlığa ve yaşatmaya adamış, bir mesleğin mensupları olarak, cumhuriyeti ve demokrasiyi sağlıklı bir toplumun temeli olarak görüyoruz.
Toplum olarak dünyada emperyalizme karşı eşsiz bir zafer kazanarak, kurduğumuz bu cumhuriyeti, ilelebet yaşatmak hepimizin görevidir.
Son günlerde Ülke olarak gerek ekonomik, gerek sosyal olarak sıkıntılar yaşıyoruz. Böyle zamanlarda, Toplumun dayanma gücünü artıran bir arada tutan önemli faktörlerden birisi sanat ve edebiyattır. Bu bağlamda Cumhuriyet konserinin çok anlamlı olduğunu düşünüyoruz ve bu salonunu dolduran sizlerin de bu fikrimizi desteklediğini görmekten mutluyuz.
Son olarak bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Oda genel sekreterimiz Dr. Doğan Eroğulları ve yönetim kurulu üyelerimize, Ferit Ginol sanat ve kültür merkezi yetkililerine ve sanatçılarımıza teşekkür ediyorum.
Bu akşam buradan cumhuriyet coşkusuyla, kulaklarımızda hoş bir tını ve ruhlarınızda sonsuz bir dinginlikle ayrılmanızı temenni ediyor,

saygılar sunuyorum.